1977 yılında Üsküdaɾ'da dünyaya geldi. Küçük yaştan itibaɾen ɾaρ müzikle ilgilenmeye başladı. Ceza takma adını atışmalaɾda ɾakipleɾin ve seyiɾcileɾin cezamız geldi demeleɾinden ötüɾü bu ismi almıştıɾ. sozkimin.com Public Enemy gɾubundan çok etkilendiğini söyleyen Ceza , seɾt sözleɾin ɾaρle dışaɾıya nasıl vuɾulduğunu göɾüp kendine takma isim olaɾak Fatalɾhymeɾ da ekleyip
Norm Ender gerçek ismi Ender Eroğlu’dur.25 Mart 1985 yılında İzmir’de doğmuş bir isimdir.10 yaşından itibaren müzikle ilgilenmeye başlamıştır.Rap müziğe olan ilgisi Cartel adlı grupla olmuştur.Rap müziği çok sevmiş ve bu yönde ilerlemiştir.Çocukluk zamanında çok sık okul değiştirdi ve düzgün dostluklar edinemedi.Lise 1’de okul hayatı bitmiştir.
Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, 1978 Samsun doğdu. Müziğe olan ilgisi annesi ve babasının çeşitli kültürlerden oluşan eserlerini dinlemesiyle başladı. Müzik kariyerine memleketi Samsun'da yerel bir radyoda Dj'lik yaparak başlayan Sagopa, 1997 yılında üniversiteye başlamış ve İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.
Copyright © ∞ TÜRKÇE RAP ∞