Fireworks Araç Kutusu Nesnelerinin Tanıtımı - Bilişim Konuları

Fireworks Araç Kutusu Nesnelerinin Tanıtımı

Görüntü işleme yazılımı olan Fireworks araçlar paneli 6 ana bölüme ayrılmıştır. Bu bölümler kendi aralarında birbiri ile ilgili işlemleri yapan araçlardan oluşmaktadır. Bu ana bölümler ve bu bölümlerdeki araçlar aşağıdaki gibi gruplandırılmıştır.

1. Seç araç seti

Görüntü işleme yazılımı konularına ayrılmış bir Araçlar paneline sahiptir. Bu araç çubuğu içinde her bir aracın üzerinde geldiğinizde ismini ve kısayolunu görebilirsiniz.

Bu konularına göre ayrılmış araçlardan bir tanesi de Seç araç setidir.

2. Bitmap araç seti

Görüntü işleme yazılımı var olan bir bitmap resim üzerinde rütuş yapabilmeniz için araçlar panelinde yer alan Bitmap araç setine sahiptir.

3. Vektör araç seti

Vektör araç setinde vektör nesneleri ile çalışmak için birçok yardımcı araç bulunmaktadır. Bu araçlar ile nesnelerinizi oluşturur ve düzenleyebilirsiniz. Vektör nesnesi şekillerinizi temel şekiller, otomatik şekiller ve serbest biçimli yollar ile oluşturabilirsiniz.
Vektör araç setinde yer alan araçlar şunlardır:

4. Web araç seti

Görüntü işleme yazılımı, temel özellik ve araçlarıyla tam bir web arayüzü geliştirme aracıdır. Web ile ilgili birçok aracı ve özelliği barındırmaktadır. Bu özelliklerden bazıları , tasarımların web‟e uygun olarak ihraç edilmesi, dilimlemelerin yapılması ve açılır menülerin eklenmesidir.

5. Renkler araç seti

Renkler araç seti ile tuvaldeki nesnelerin renkleri ile ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

6. Görünüm araç seti

Görüntü işleme yazılımı ile çalışma alanının ekran görünümünü istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorum Yap