Flowchart Programı İle Akış Şeması Örnekleri | Bilişim Konuları

Flowchart Programı İle Akış Şeması Örnekleri

Örnek-1:  Klavyeden girilen sayıyı ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-1

Örnek-2:  Klavyeden girilen 2 sayıyı ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-2

Örnek-3:  Klavyeden girilen 3 sayıyı ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-3
Örnek-4:  Klavyeden girilen ismi ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-4

Örnek-5:  Klavyeden girilen adı ve soyadı ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-5

Örnek-6:  Klavyeden girilen iki sayının toplamını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-6
Örnek-7:  Klavyeden girilen iki sayının farkını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-7

Örnek-8:  Klavyeden girilen iki sayının çarpımını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-8

Örnek-9:  Klavyeden girilen iki sayının bölümünü ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-9
Örnek-10:  Klavyeden girilen üç sayının toplamını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-10

Örnek-11:  Klavyeden girilen üç sayının farkını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-11

Örnek-12:  Klavyeden girilen üç sayının çarpımını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-12
Örnek-13:  Klavyeden girilen üç sayının bölümünü ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-13

Örnek-14:  Klavyeden girilen iki sayının ortalamasını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-14

Örnek-15:  Klavyeden girilen üç sayının ortalamasını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-15
Örnek-16:  Klavyeden girilen dört sayının ortalamasını ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-16

Örnek-17:  Klavyeden girilen sayının karesini ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-17

Örnek-18:  Klavyeden girilen sayının küpünü ekrana yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-18
Örnek-19:  Klavyeden kenarları girilen dikdörtgenin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-19

Örnek-20:  Klavyeden kenarları girilen dikdörtgenin çevresini yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-20

Örnek-21:  Klavyeden bir kenar uzunluğu girilen karenin çevresini yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-21
Örnek-22:  Klavyeden bir kenar uzunluğu girilen karenin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-22

Örnek-23:  Klavyeden üç kenar uzunluğu girilen üçgenin çevresini yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-23

Örnek-24:  Klavyeden gerekli değerleri girilen üçgenin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-24
Örnek-25:  Klavyeden bir kenar uzunluğu girilen eşkenar üçgenin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-25

Örnek-26:  Klavyeden gerekli uzunlukları girilen ikizkenar üçgenin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-26

Örnek-27:  Klavyeden bir kenar uzunluğu girilen küpün alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-27
Örnek-28:  Klavyeden bir kenar uzunluğu girilen küpün hacmini yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-28

Örnek-29:  Klavyeden yarıçapı ve yüksekliği girilen silindirin alanını yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-29

Örnek-30:  Klavyeden yarıçapı ve yüksekliği girilen silindirin hacmini yazdıran programın akış şemasını Flowchart programı ile oluşturunuz.

flowchart-ornekleri-30

Lütfen Bu Yazıyı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi önemseriz, lütfen yorum yapınx
()
x