Gelişmiş İnternet Uygulamaları Performans Ödevi Konuları - Bilişim Konuları

Gelişmiş İnternet Uygulamaları Performans Ödevi Konuları

1. Tarayıcı Yazılımının Rolü hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

2. Sayfa Yükleme Olayları hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

3. Sayfa Hata Olayları ve Hata Ayıklama hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

4. Kullanıcı arayüz oluşturmada Olaylar hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

5. Kullanıcı arayüz oluşturmada Metodlar hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

6. Kullanıcı arayüz oluşturmada Sürükle-Bırak İşlemi hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

7. StackPanel hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

8. Canvas hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

9. Grid hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

10. SolidColorBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

11. LinearGradientBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

12. RadialGradientBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

13. ImageBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

14. VideoBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

15. Elips (Ellipse) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.
16. Dikdörtgen (Rectangle) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

17. Çizgi (Line) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

18. Yol (Path) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

19. Çoklu Geometrik Nesneler (GeometryGroup) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

20. Resim (Image) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

21. Kabartma (Glyphs) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

22. Metin Bloğu (TextBlock) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

23. Döndürme (RotateTransform) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

24. Ölçeklendirme (ScaleTransform) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

25. Dönüşüm (TranslateTransform) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

26. Çarpıtma (SkewTransform) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

27. Matris (MatrixTransform) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

28. Senaryo (Storyboard) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

29. Double Animation nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

30. ColorAnimation nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.
31. PointAnimation nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

32. Metin Kutusu(TextBox) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

33. Takvim(Calendar) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

34. Tarih Seçici(DatePicker) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yaznız ve çıktısını alınız.

35. Düğme(Button) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

36. Onay Kutusu(CheckBox) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

37. Radyo Düğmesi(RadioButton) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

38. Popup nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

39. ScrollViewer nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

40. ItemsControl Kullanımı nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

41. DataGrid Kullanımı nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

42. ListBox Kullanımı nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

43. MediaElement Kontrolü nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

44. MediaElement Kontrolünü Programlama nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

45. VideoBrush nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.
46. Dinamik XAML hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

47. Çoklu Ortam Elemanları hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

48. Uygulama Olayları hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

49. XAML Tabanlı Uygulama Geliştirme Platformu ile Çoklu İşlemler hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

50. Gelişmiş Kontrol Yapıları hakkında araştırma yaparak en az 20 slayttan oluşan bir sunu hazırlayınız.

51. Sürgü(Slider) nesnesi hakkında araştırma yaparak bu nense ile ilgili 10 tane örnek uygulama kodu yazınız ve çıktısını alınız.

 

 

 

 

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

1. Ödev içeriği: ……………. Puan
2. Ödev sunumu: ………….. Puan
3. Özgünlük : …………… Puan
4. Zamanında Teslim: ……….. Puan
5. ………………………..: …………. Puan

TOPLAM : 100 Puan

Not: Bunların dışında eklenmesini istediğiniz Proje konusu varsa yorumlar bölümünden yazmanız halinde listeye eklenecektir.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorum Yap

2 Yorum