Microsoft Word Sayfasına Alt Bilgi Üst Bilgi Ekleme - Bilişim Konuları

Microsoft Word Sayfasına Alt Bilgi Üst Bilgi Ekleme

Üstbilgiler ve altbilgiler, belgedeki her sayfanın üst, alt ve yan kenar boşluklarında bulunan alanlardır.

Üstbilgi ve altbilgilerde metin ve grafik eleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Örneğin; sayfa numarası, saat ve tarih, bir şirket logosu, belge başlığı veya dosya adı veya yazar adı ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bir üstbilgi veya altbilgiyi değiştirmek istediğinizde, Üstbilgi ve Altbilgi Araçları altındaki Üstbilgi ve Altbilgiler sekmesi daha fazla üstbilgi ve altbilgi seçeneği sunar.

altbilgi-ustbilgi

Üstbilgi veya altbilgileri ekleme veya değiştirme

Belgenize önceden tasarlanmış üstbilgi ve altbilgileri ekleyebilir ve üstbilgi ve altbilgi tasarımlarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Diğer yandan bir şirket logosu veya özel bir görünümle birlikte kendi üstbilgi veya altbilginizi oluşturabilir ve yeni üstbilgi ve altbilgiyi galeriye ekleyebilirsiniz.

Bir belge boyunca aynı üstbilgi veya altbilgiyi ekleme

  1. Ekle sekmesinin Üstbilgi ve Altbilgi grubunda Üstbilgi‘yi veya Altbilgi‘yi tıklatın.
  2. İstediğiniz üstbilgi veya altbilgiyi tıklatın. Üstbilgi veya altbilgi belgenin bütün sayfalarına eklen NOT Gerektiğinde metni seçerek ve Mini araç çubuğundaki biçimlendirme seçeneklerini kullanarak üstbilgi veya altbilgide bulunan metni biçimlendirebilirsiniz.

Üstbilgi veya altbilgileri kaldırma

Üst bilgi alt bilgi bölümü aktif hale getirilir ve kaldırılmak istenilen bilgi yada bilgiler bilinen silme metotlarıyla silinebilir.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorum Yap