Web Sitelerinde 404 Hata Sayfasını Yönlendirme - Bilişim Konuları

Web Sitelerinde 404 Hata Sayfasını Yönlendirme

Merhaba arkadaşlar. Bu makalemizde herkesin başının derdi olan 404 hata sayfalarıyla nasıl baş edebileceğimize dair seçeneklere bakacağız. Öncelikle bir web sitesinde bulunamayan sayfaların olması hiç hoş olmayan bir durumdur. Google içerisinde çok fazla ulaşılamayan sayfa olan web sitelerinin değerini düşürerek arama sonuçlarında alt sıralara göndererek bir nevi o siteyi cezalandırır.

Bu sebeplerden dolayı ulaşılamayan sayfaları 404 hata sayfasına yönlendirmek yerine ya ana sayfaya yada istediğiniz başka herhangi bir sayfaya yönlendirmek daha mantıklı olacaktır. Böylece google search consele ekranda ulaşılamayan sayfalar sayısı sıfır olacak.

Öncelikle WordPress admin girişi yaptıktan sonra Admin Paneli – Görünüm – Düzenleyici seçerek buradan 404.php dosyasını açıyoruz.

Daha sonra aşağıda verdiğim kodu 404.php sayfanızın en başına ekleyip, dosyayı güncelle butonuna tıklayın.


Yukarıdaki kod sayesinde tüm ulaşılamayan 404 hata sayfaları artık ana sayfaya yönlendirilecektir. Eğer bir 404.php sayfanız yoksa herhangi bir editör yardımı ile bu dosyayı oluşturup yukarıdaki kodu içine yazarak temanızın içerisine bu dosyayı göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Yorum Yap