Web Tasarımı ve Programlama 2.Dönem 3.Uygulama Sınavı - Bilişim Konuları

Web Tasarımı ve Programlama 2.Dönem 3.Uygulama Sınavı

Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Web Tasarımı Ve Programlama Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soruları


Açıklamalar:1. Bilgisayarınızın C:\inetpub\wwwroot klasörüne adı numaranız olan bir klasör oluşturun.
2.  Yapacağınız tüm dosyaları bu klasöre kopyalayın.

SORULAR

Soru 1: Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi giriş sayfası yapınız. Giris.aspx sayfasında Kullanıcı adı yada şifresi yanlış girilirse “Yanlış giriş yaptınız” mesajını giris2.aspx dosyasında gösterecek. Doğru giriş yapılırsa giris1.aspx dosyası açılacak. Görüntüler sayfaya ortalı olacak. (15 Puan)

web-yazili1 web-yazili2

Soru 2: Giriş sayfasında bilgiler doğru girilmişse giris1.aspx (aşağıdaki menü) çalışacak. Her linke tıklandığında ilgili sayfaya gidilecek. Görüntüler sayfaya ortalı olacak. (15 Puan)

web-yazili3

web-yazili3

Soru 3: Hesap makinesi linkine tıklandığında aşağıdaki görüntüde olan sayfa (hesap.aspx) gelecek ve sayfadaki dört aritmetik işlem seçime göre yapılacak. Görüntüler sayfaya ortalı olacak. (15 Puan)

web-yazili4

web-yazili4

Soru 4: Metin İşlemleri  linkine tıklandığında aşağıdaki görüntüde olan sayfa (metin.aspx) gelecek ve girilen metin aşağıdaki şekilde ekrana yazdırılacak. (15 Puan)

web-yazili5

web-yazili5

Soru 5: Sayı İşlemleri  linkine tıklandığında aşağıdaki görüntüde olan sayfa (sayi.aspx) gelecek ve girilen sayı aşağıdaki şekilde incelenecek. Görüntüler sayfaya ortalı olacak. (20 Puan)

web-yazili6

web-yazili6

Soru 6: TV Satış İşlemleri  linkine tıklandığında aşağıdaki görüntüde olan sayfa (tv.aspx) gelecek ve girilen yevmiye, gün ve satılan adet bilgilerine göre çalışanın ücreti hesaplanacak. Görüntüler sayfaya ortalı olacak. (20 Puan)

Satılan parça         0-10 arasında ise prim adet*5

Satılan parça         11-30 arasında ise prim adet*10

Satılan parça         31 ve üstü ise prim adet*15

web-yazili7

web-yazili7

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorum Yap