Word Programında Bir Kelimeye Açıklama Ekleme - Bilişim Konuları

Word Programında Bir Kelimeye Açıklama Ekleme

word-aciklama-ekleme

Bazı düzeltmeler yaptınız, ancak ilk cümledeki “on iki”yi neden sildiğinizi de açıklamak istiyorsunuz. Hiç sorun değil:

Belgeye ek açıklama niteliğinde bir açıklama ekleyin. Bunu yapmak için, hakkında açıklama yapmak istediğiniz metnin (bu örnekte “dokuz”) sonuna imleci yerleştirin. Gözden Geçir sekmesinin Açıklamalar grubunda Yeni

Açıklama‘yı tıklatın.

Belge kenar boşluklarında görüntülenen balonların içine bir açıklama ekleyebilir ya da açıklamaları gizleyebilirsiniz. Gözden geçirme sırasında belgenizde açıklamaların görüntülenmesini istemiyorsanız, belgenizdeki tüm açıklamaları silerek kaldırmalısınız. Belgenizde açıklama kalıp kalmadığını görmek için, İzleme grubundaki Görünüm sekmesinden Biçimlendirmeyi Göster seçeneğini tıklatın. Belgenin kenar boşluğunda bir açıklama balonu görüntülenir. Hakkında açıklama yaptığınız metin (“dokuz”), gözden geçirme rengiyle vurgulanır. Siz de metni açıklama balonuna girersiniz. Açıklama balonu ve silinmiş metin balonu arasındaki fark şudur:

Açıklama balonunun sabit bir arka plan rengi vardır. Silinmiş metin balonunun ise yalnızca dış kenarlığı renklidir.

Balondaki “Açıklama” etiketi.

Gözden geçiren kişinin adının baş harfleri balonda yer alır ve açıklamayı kimin yaptığını gösterir. Baş harflerin yanında yer alan sayı da belgede kaç tane açıklama olduğunu bilmenizi sağlar.

Uygulama bölümünde açıklamanın nasıl düzenleneceğini ve başka birisinin açıklamasına nasıl yanıt verileceğini öğreneceksiniz. Not Açıklama eklemek için değişiklikleri izle’yi açmanız gerekmez. İstediğiniz zaman açıklama ekleyebilirsiniz.

Açıklama yazma

  1. Açıklama yazmak istediğiniz metni veya öğeyi seçin veya metnin sonunu tıklatın.

aciklama-yazma

  1. Gözden Geçir sekmesinin Açıklamalar grubunda Yeni Açıklama‘yı tıklatın.
  2. Açıklama metnini açıklama balonuna veya Gözden Geçirme Bölmesi seçeneğine girin.

NOT Bir açıklamaya yanıt vermek için açıklamanın balonunu tıklatın ve Açıklamalar seçeneğinin altında yer alan Yeni Açıklama özelliğini tıklatın. Yanıtınızı yeni açıklama balonuna yazın.

Açıklamayı silme

Tek bir açıklamayı hızlıca silmek için, açıklamayı sağ tıklatıp Açıklamayı Sil seçeneğini tıklatın. Bir belgedeki tüm açıklamaları kısa sürede silebilmek için belgedeki açıklamalardan birini tıklatın. Açıklamalar grubundaki Gözden Geçir sekmesinde, Sil seçeneğinin altındaki oku tıklatın ve Belgedeki Tüm Açıklamaları Sil seçeneğini tıklatın.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorum Yap